ایران جزو 10 کشور رکورددار بیشترین قربانی ویروس کرونا/ بیش از ۲۳۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان


روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۳.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۰۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۴ هزار و هند با بیش از ۴۴۷ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۰۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز “سه شنبه” به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۳,۹۴۲,۳۳۵ مبتلا، ۷۰۹,۱۱۹ قربانی

2_ هند ۳۳,۶۹۷,۵۸۱ مبتلا، ۴۴۷,۴۰۶ قربانی

3_ برزیل ۲۱,۳۶۶,۳۹۵ مبتلا، ۵۹۴,۷۰۲ قربانی

4_ انگلیس  ۷,۷۰۱,۷۱۵ مبتلا، ۱۳۶,۲۰۸ قربانی

5_ روسیه  ۷,۴۴۳,۱۴۹ مبتلا، ۲۰۴,۶۷۹ قربانی

6_ ترکیه ۷,۰۶۶,۶۸۸ مبتلا، ۶۳,۳۷۲ قربانی

7_ فرانسه ۶,۹۹۵,۶۲۸ مبتلا، ۱۱۶,۵۳۷ قربانی

8_ ایران ۵,۵۴۷,۹۹۰ مبتلا، ۱۱۹,۶۴۹ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۲۵۱,۹۴۰ مبتلا، ۱۱۴,۹۵۴ قربانی

10_ کلمبیا ۴,۹۵۲,۶۹۰ مبتلا، ۱۲۶,۱۷۸ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *